تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۳

اندیمشک نوین: درحالی وزیر نفت کلنگ یک پتروشیمی جدید از هلدینگ خلیج فارس در اندیمشک را به زمین زد که طرح‌هایی همچون پتروشیمی دهدشت متعلق به این هلدینگ، پس از گذشت ۱۳ سال همچنان در مرحله ابتدایی مانده‌اند.

اندیمشک نوین: درحالی وزیر نفت کلنگ یک پتروشیمی جدید از هلدینگ خلیج فارس در اندیمشک را به زمین زد که طرح‌هایی همچون پتروشیمی دهدشت متعلق به این هلدینگ، پس از گذشت ۱۳ سال همچنان در مرحله ابتدایی مانده‌اند.

 

به گزارش اندیمشک نوین ، پنجشنبه گذشته وزیر نفت طی سفر به خوزستان، کلنگ طرح تولید اتیلن اکساید با خوراک گازی را در اندیمشک به زمین زد. سهامدار اصلی این پتروشیمی که قرار است پروژه ساخت آن ۴۰۰ میلیون دلار آب بخورد هلدینگ خلیج فارس است.

همچنین در مراسم کلنگ‌زنی این طرح اظهار شد که طی هزار روز آینده مراسم بهره‌برداری از این پتروشیمی برگزار می‌شود. اما به نظر می‌رسد که معیار روزهای کاری در هلدینگ خلیج فارس کمی با واقعیت متفاوت است چراکه در ۱۳ سال پیش که کلنگ پتروشیمی دهدشت به زمین زده شد قرار بود این طرح پس از هزار روز به نتیجه برسد.

اما نماینده کهکیلویه و بویراحمد اخیرا به اقتصادآنلاین خبر داد که هم اکنون و پس از گذشت نزدیک به ۵ هزار روز از اجرایی شدن پتروشیمی دهدشت،  این طرح که پیشرفت فیزیکی قابل توجهی نداشته برای رسیدن به بهره‌برداری نیازمند حمایت جدی صندوق توسعه ملی است.

از این رو نماینده دشت آزادگان با ابراز نگرانی از طولانی شدن زمان بهره‌برداری از طرح‌های نیمه تمام هلدینگ خلیج فارس در گفت و گو با اقتصادآنلاین تصریح کرد: متاسفانه در حاضر چندین پروژه هلدینگ خلیج فارس با گذشت مدت طولانی از کلنگ‌زنی، همچنان عقیم مانده است. اما امیدواریم این پروژه مانند سایر طرح‌های نیمه تمام هلدینگ خلیج فارس برای مدت نامعلومی روی زمین نماند.

وی تاکید کرد: پروژه‌هایی که با حضور وزرا و به سهامداری هلدینگ‌های بزرگ کلنگ‌زنی می‌شوند، در مردم آن منطقه ایجاد انتظار می‌کنند. حال  این پروژه‌ها که هم برای مردم، انتظار و برای دولت تعهد ایجاد می‌کنند، در صورت طولانی شدنی عملیات اجرایی مردم را ناراحت کرده و به جای اینکه دل مردم منطقه شاد شود فقط دلخوری بوجود می‌آورد.

گفتنی است در پروژه پتروشیمی اندیمشک نیز قرار بر این است تا این طرح ظرف هزار روز آینده به بهره‌برداری برسد که البته با روزشماری هلدینگ خلیج فارس احتمالا به ۵ هزار روز افزایش می‌یابد.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document