تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ - ۱۶:۲۱

اندیمشک نوین: خط راه آهن مسیر اهواز – اندیمشک و برعکس تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

اندیمشک نوین: خط راه آهن مسیر اهواز – اندیمشک و برعکس تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

 

به گزارش اندیمشک نوین،  روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران دراطلاعیه ای اعلام کرد:آب شستگی زیرسازی خط راه آهن در بلاک آهودشت به بامدژ در خوزستان بر اثر سیل کم سابقه در ساعت چهار صبح پنجشنبه، موجب مسدود شدن مسیر ریلی جنوب شد.
این اطلاعیه افزوده است:کادر فنی راه آهن با آمادگی کامل در محل مورد نظر برای به سازی و بازگشایی مسیر حاضر هستند.
کلیه مسافرانی که سفر آنها به این دلیل لغو شده می توانند با مراجعه به مراکز مجاز فروش بلیت نسبت به استرداد ۱۰۰ درصد بهای بلیت خود اقدام کنند.
در این اطلاعیه آمده است، پیرو لغو حرکت قطارها در این مسیر، به محض بهبود شرایط جوی و ایمن شدن مسیر، قطارفوق العاده ای به منظور جابجایی و خدمت رسانی به مسافران در این مسیر درنظر گرفته خواهد شد.
بنا به این اطلاعیه، مسافران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حرکت قطارها و آخرین وضعیت مسیرهای ریلی باسامانه صدای مسافر به شماره تلفن ۵۱۴۹-۰۲۱ تماس حاصل کنند.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت:به دلیل بالا آمدن رودخانه دز، بخشی از مسیر این خط آهن در محدوده ایستگاه آهو دشت زیرآب رفته و فعلا امکان تردد قطار در آن وجود ندارد.
کیامرث حاجی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مسافرانی که از تهران به سمت اهواز سفر می کنند توسط اتوبوس هایی که راه آهن ناحیه جنوب تدارک دیده شده از اندیمشک به اهواز منتقل می شوند.

بارش شدید باران در چند روز گذشته موجب افزایش حجم آب ورودی سدهای کرخه و دز، و افزایش کم سابقه خروجی این سدها شده ، که موجب آبگرفتگی مناطق حاشیه ای این رودخانه ها در پایین دست شده است.
در خوزستان وضعیت اضطراری اعلام شده و در روزهای اخیر برخی از روستاهای مسیر رودخانه های کرخه و دز تخلیه شده اند.
شبکه ریلی استان خوزستان از نظر طول خط اصلی در کشور رتبه هشتم را در میان مناطق ۱۹ گانه راه آهن کشور دارد و در مجموع ۶ درصد طول شبکه ریلی کشور را شامل می شود.
خطوط راه آهن جنوب ۶۹۹ کیلومتر طول دارد که ۲۶۴ کیلومتر خطوط فرعی، مانوری، صنعتی و تجاری دارد.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document