تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۲

اندیمشک نوین: در کنار مساجد، حسینیه‌ها، زینبیه و بقاع متبرکه، خانه‌های آسمانی میزبان جمع‌خوانی قرآن مجید در اندیمشک هستند.

اندیمشک نوین: در کنار مساجد، حسینیه‌ها، زینبیه و بقاع متبرکه، خانه‌های آسمانی میزبان جمع‌خوانی قرآن مجید در اندیمشک هستند.

 

به گزارش اندیمشک نوین ، سنت پسندیده جمع‌خوانی و تفسیر آیات قرآن کریم در ماه رمضان سابقه‌ای به درازای تاریخ تشیع و اسلام در ایران دارد.
شهروندان شهرستان اندیمشک نیز در شهر و روستا با حلول ماه رمضان با بازگشایی درهای خانه‌های خویش به روی روزه‌داران در روزهای ماه رمضان، میزبان علاقه‌مندان به قراعت قرآن کریم است.
همه ساله آئین جمع‌خوانی قرآن کریم در شهرستان اندیمشک با حضور پرشور اقشار جامعه و عاشقان در اندیمشک برگزار می‌شود.
در کنار مساجد، حسینیه‌ها، زینبیه و بقاط متبرکه خانه‌های آسمانی به یاری مساجد و حسینه در شهر اندیمشک آمده و میزبان جمع‌خوانی قرآن مجید در اندیمشک هستند.
جمع‌خوانی قرآن مجید و برگزاری آئین شب‌های قدر در خانه‌های آسمانی به سال‌های پیش از انقلاب اسلامی باز می‌گردد که پس از انقلاب و به ویژه سال‌های دفاع مقدس با توجه به حال‌وهوای آن سال‌ها با استقبال بیشتر مواجه و همه ساله سنت جمع‌خوانی قرآن مجید و آئین شب زنده‌داری احیا در شب‌های قدر با حضور اقشار مختلف جامعه در خانه‌های آسمانی، مساجد، حسینیه‌ها و بقاط متبرکه در شهر و روستاهای اندیمشک برگزار می‌شود.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document