• نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها

 • بایگانی

 • دسته‌ها

 • اطلاعات

 • تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۳

  اندیمشک نوین: محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته با حضور امام جمعه اندیمشک برگزار شد.

  اندیمشک نوین: محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته با حضور امام جمعه اندیمشک برگزار شد.

   

   

  به گزارش اندیمشک نوین، حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری امام جمعه اندیمشک در محفل انس با قرآن که در مسجد امام جعفر کوی لور برگزار شد، گفت: آیات قرآن همانند نوری است که در محفل انس با قرآن بر دلهای مومن می تابد.

  امام جمعه اندیمشک در ادامه با اشاره به لزوم برگزاری محفل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان افزود: جمع خوانی و محافل انس با قرآن بخصوص در ماه مبارک رمضان فضیلت زیادی دارد.

  محفل انس با قرآن یکی از برنامه های محوری ناحیه مقاومت بسیج است که توسط حوزه دو شهری در مسجد امام جعفر صادق (ع) با حضور جامعه قرآنی و تعداد کثیری از مردم اندیمشک در مسجد امام جعفر (ع) برگزار شد.

  شهروندان شهرستان اندیمشک نیز در شهر و روستا با حلول ماه رمضان با بازگشایی درهای خانه های خویش به روی روزه داران در روزهای ماه رمضان، میزبان علاقه مندان به قراعت قرآن کریم است.

  سنت پسندیده جمع خوانی و تفسیر آیات قرآن کریم در ماه رمضان سابقه ای به درازای تاریخ تشیع و اسلام در ایران دارد.

  همه ساله مراسم جمع خوانی قرآن کریم و محافل انس با قرآن در شهرستان اندیمشک با حضور پرشور اقشار جامعه و عاشقان در اندیمشک برگزار می شود.
  در کنار مساجد، حسینیه ها، زینبیه و بقاط متبرکه خانه های آسمانی به یاری مساجد و حسینه در شهر اندیمشک آمده و میزبان جمع خوانی قرآن مجید در اندیمشک هستند.
  جمع خوانی قرآن مجید و برگزاری آئین شب های قدر در خانه های آسمانی به سال های پیش از انقلاب اسلامی باز می گردد که پس از انقلاب و به ویژه سال های دفاع مقدس با توجه به حال وهوای آن سال ها با استقبال بیشتر مواجه و همه ساله سنت جمع خوانی قرآن مجید و آئین شب زنده داری احیا در شب های قدر با حضور اقشار مختلف جامعه در خانه های آسمانی، مساجد، حسینیه ها و بقاط متبرکه در شهر و روستاهای اندیمشک برگزار می شود.

   

  اخبار ایران و جهان

  اخبار آبادان

  Untitled Document