تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰:۴۷

اندیمشک نوین: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با راه‌اندازی کارخانه سیمان اندیمشک در سال آینده حداقل ۷۵۰ فرصت شغلی ایجاد می‌شود، گفت: کارخانه سیمان اندیمشک به یکی از مراکز ارز آوری کشور تبدیل می‌شود.

اندیمشک نوین: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با راه‌اندازی کارخانه سیمان اندیمشک در سال آینده حداقل ۷۵۰ فرصت شغلی ایجاد می‌شود، گفت: کارخانه سیمان اندیمشک به یکی از مراکز ارز آوری کشور تبدیل می‌شود.

 

 

به گزارش اندیمشک نوین، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از این مجتمع سیمانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احداث این کارخانه سیمان از سال ۸۴ تاکنون به دلیل مشکلات اداری و حقوقی زمان برده که با پیگیری‌های انجام شده مسائل حقوقی آن حل شده و یک کار خوبی که از قبل در این جا زحمت کشیده شده این است که کارخانه در حوزه ساختمانی آماده شده و همه تجهیزات فنی آن نیز خریداری شده و در این مکان مستقر شده است.

وی با اشاره به هماهنگی‌هایی که انجام شده است، افزود: حداکثر در سال آینده این کارخانه با همه ظرفیت تولید خود را شروع خواهد کرد و مسئولین هم در این جا قول دادند که حتما با اولویت از نیروهای بومی منطقه استفاده کنند که به صورت مستقیم حدود ۷۰۰ نفر شاغل خواهند شد و به صورت غیرمستقیم زمینه اشتغال حدود یک هزار و ۵۰۰ شغل را فراهم می کند و یکی از مراکز ارز آوری برای کشور خواهد شد.

قالیباف همچنین در خصوص بازدیدهای خود از طرح عظیم ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری، افزود: این طرح در حوضه های آبریز مختلف قرار دارد و در اولویت های کاری ما است. در کل پیشرفت خوبی داشته، بخشی اجرایی شده و درحال اجراست و بخشی هم در حال تخصیص آب قرار دارد به نظر می رسد پروژه مسیر خودش را دارد طی می کند و کارها در دست انجام است تا در زمان‌بندی مشخص به نتیجه برسد.

فریدون حسنوند، نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: کار ساخت کارخانه سیمان اندیمشک از سال گذشته آغاز شده و به دلیل برخی مشکلات اداری نیمه تمام مانده است که با پیگیری رییس مجلس قرار است مراحل نهایی اجرای این طرح انجام شود.

نماینده مردم اندیمشک، افزود: دو پتروشیمی اندیمشک که توسط بخش‌های خصوصی و وزارت نفت درحال ساخت هستند از مجموعه‌هایی است که در این سفر توسط آقای قالیباف مورد بازدید قرار می‌گیرند.

 

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document