تاریخ : ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۱۸:۲۶

اندیمشک نوین: اولین گردهمایی هنرمندان نقال و شاهنامه خوان استان خوزستان با محوریت شاهنامه پژوهی در تالار فرهنگ شهرستان شوشتر برگزار شد.

اندیمشک نوین: اولین گردهمایی هنرمندان نقال و شاهنامه خوان استان خوزستان با محوریت شاهنامه پژوهی در تالار فرهنگ شهرستان شوشتر برگزار شد.

 

به گزارش اندیمشک نوین، اولین گردهمایی هنرمندان نقال و شاهنامه خوان استان خوزستان با محوریت شاهنامه پژوهی ٢٩ تیرماه در تالار فرهنگ شهرستان شوشتر برگزار گردید.رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر با اعلام این خبر گفت: این همایش ، با حضور علاقه‌مندان ، دوستداران شاهنامه ، اساتید دانشگاه و فردوسی پژوهان و جمعی از مسئولین شهرستان به همراه هنرمندانی از شهر های ایذه ،رامهرمز،مسجد سلیمان،اهواز،اندیمشک ،شوشتر و گتوند برگزار و به بیان گوشه هایی از ظرفیت های ذهنی و زبانی حکیم توس پرداخته شد . علی بهرامی ضمن تشکر از مجید بهداری مسئول انجمن نقالی و شاهنامه خوانی شهرستان شوشتر بیان کرد: برگزاری این قبیل نشست ها و تداوم این کار ارزشمند از جهات مختلفی اهمیت دارد که مهمترین آن اشاره به ارزش های انسانی و اصول اخلاقی آمده در شاهنامه است و بینندگان را به تفکر در این اخلاقیات وا می دارد. گفتنی است، استفاده از نقالان و شاهنامه‌خوانان نوجوان و اجرای موسیقی سنتی یکی از نقاط قوت برنامه ، بازتاب بسیار خوبی در بین علاقه‌مندان داشت و همچنین در این مراسم از ٤٠ نفر از دست اندرکاران، هنرمندان و میهمانان همایش با اهدای جوایز و لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.گفتنی است اجرای موسیقی ،شاهنامه خوانی و نقالی،پخش کلیپ و سخنرانی از دیگر برنامه های این همایش بود.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document