تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۶:۵۱
امام جمعه اندیمشک:

اندیمشک نوین: حجت الاسلام حسینی نوری با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم از علما خواست از سبک های غلط عزاداری جلوگیری کنند.

اندیمشک نوین: حجت الاسلام حسینی نوری با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم از علما خواست از سبک های غلط عزاداری جلوگیری کنند.

 

به گزارش  اندیمشک نوین ، «حجت الاسلام سیدمصطفی حسینی نوری» در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اندیمشک اظهار کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که علما، مسئولین هیئات مذهبی و متولیان برنامه های سوگواری سیدالشهدا باید به آن تذکر بدهند، جلوگیری از تعاریف و سبک های عزاداری های غلطی است که به عزاداری سالار شهیدان وارد می شود.

امام جمعه اندیمشک با بیان اینکه برخی از برنامه ها و سبک های عزاداری با شان اباعبدالله (ع) سازگاری ندارد افزود: شاید در یک زمانی برنامه هایی مثل برهنه شدن بود، ولی امروز این با جایگاه اباعبدالله (ع) سازگاری ندارد و مغایر با دستگاه اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) است.

وی تصریح کرد: حتما منبر در هیئات وجود داشته باشد چرا که  اگر صرفا عزاداری باشد، تحریف در عاشورا وارد می شود و باید تحلیل واقعه عاشورا توسط علما صورت بگیرد.

حجت الاسلام حسینی نوری اضافه کرد: در ماه محرم به ویژه دهه اول آن مواردی همچون زمان مناسب عزاداری، بهداشت، پاکیزگی و نظافت خیابان ها و شهر و … رعایت شود.

وی با تبریک هفته دولت، پرداختن به مسائل حاشیه ای را یکی از آفت ها در دولت دانست و عنوان کرد: دولت باید مسائل مهم را اولویت بندی و اولویت ها را دنبال کند.

حجت الاسلام حسینی نوری اذعان داشت: دشمنان ما به دنبال کودتای اقتصادی، ارزی و دلاری در کشور ما هستند از این رو پرداختن به حواشی و مسائل فرعی تنها وقت دولت را می گیرد.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document