تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۱:۱۸
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

اندیمشک نوین: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان خوزستان با حضور ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور از ۳۰ دی الی ۵ بهمن ماه در اهواز خبر داد.

اندیمشک نوین: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان خوزستان با حضور ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور از ۳۰ دی الی ۵ بهمن ماه در اهواز خبر داد.

 

به گزارش اندیمشک نوین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند در آیین رونمایی از پوستر و نشست خبری چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان خوزستان که پیش از ظهر امروز در محل تالار اجتماعات این اداره کل برگزار شد با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه با حضور ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور و ۹۰ هزار عنوان کتاب با موضوعات مختلف از ۳۰ دی ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز آغاز به کار می کند.

وی افزود: در دو سه سال اخیر،اتفاق مبارک و خوبی که در نمایشگاه شاهد آن هستیم،حضور کتابفروشان و ناشران استان است که امسال نیز از ۴۰۰ ناشری که در نمایشگاه حضور دارند، ۴۵ ناشر استانی هستند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به برنامه های جنبی این دوره از نمایشگاه اشاره کرد و گفت: نشست تخصصی با حضور دکتر غلامرضا اعوانی رئیس سابق انجمن حکمت و فلسفه ایران، نشست تخصصی تاثیر قصه بر روان کودک و نوجوان با حضور دکتر قدم علی صرامی، نشست بررسی دریچه‌های نیمه باز نقاشی در شعر حافظ با حضور دکتر سیما منصوری، آیین بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی با حضور خانواده‌های شهدا، نشست شعرخوانی با حضور دکتر لیلا کردبچه و کارگاه تخصصی داستان نویسی با حضور محمدجواد جزینی، نشست تخصصی اهمیت تلاوت قرآن معنا محور با تاکیدات مقام معظم رهبری با حضور استان مهدی دغاغله، نشست تخصصی روانشناسی با عنوان اعتماد به نفس، عزت نفس، ابزار وجود و جرات‌مندی با حضور دکتر بهار بهادری، نشست بررسی روند داستان نویسی در آثار عربی با حضور احمد حیدری، سهام سجیرات و مریم کعبی، آیین اختتامیه دومین سوگواره مطبوعات اربعین حسینی و نشست ادبیات کودک و نوجوان با حضور حسین تولایی  از جمله برنامه های جنبی در چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان است.

جوروند با اشاره به فروش نمایشگاه کتاب در سال گذشته بیان کرد: مبلغ ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در نمایشگاه سال گذشته کتاب به فروش رسید. امسال مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان بن کتاب برای نمایشگاه در نظر گرفتیم که انشاء الله استقبال و فروش خوبی را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب، سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و نخستین جشنواره تولیدات کالاهای فرهنگی بومی برگزار می شود.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان با شعار “کتاب یعنی زندگی” از ۳۰ دی تا ۵ بهمن ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۲ در کیانپارس محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز برپا می‌شود.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document