تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۶

اندیمشک نوین: اجتماع بزرگ سوگواران فاطمی در سالروز شهادت حضرت زهرای مرضیه (س) با حضور هزاران نفر از عاشقان اهل بیت (ع) در اندیمشک برگزار شد.

اندیمشک نوین: اجتماع بزرگ سوگواران فاطمی در سالروز شهادت حضرت زهرای مرضیه (س) با حضور هزاران نفر از عاشقان اهل بیت (ع) در اندیمشک برگزار شد.

 

به گزارش اندیمشک نوین، اهالی بخش های مختلف شهرستان اندیمشک در این اجتماع فاطمی در قالب هیات‌های عزادار سینه زن و زنجیرزن در میدان مرکزی اندیمشک تجمع کرده و به سوگواری و عزاداری پرداختند.
امام جمعه اندیمشک در این آیین سوگواری توسل به اهل بیت علیه السلام را راه نجات بشر دانست و گفت:زندگی پرفراز و نشیب اهل بیت علیه السلام سراسر درس و الگوی برتر برای انسان است.
حجت الاسلام سیدمصطفی حسینی نوری افزود: این ایام تمرین نزدیک کردن دل با اهل بیت علیه السلام و فرصتی برای معرفت افزایی است.
وی گفت: نباید شیعه بودن را فقط در شناسنامه خلاصه کرد و باید به سیره و روش اهل بیت علیه السلام عمل شود.
وی با تشریح ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: این بانوی بزرگ اسلام الگوی واقعی برای زنان است و بانوان ما هرجا از این شخصیت بزرگ الگو گرفته اند به جایگاه والایی دست یافته اند.
وی بر ضرورت تبیین سیره حضرت زهرا (س) در جامعه تاکید کرد.
در این آیین عزاداران با برگزاری مراسم ویژه سینه‌زنی و سوگواری عشق و ارادت خود را به حضرت زهرا (س) و اهل بیت (ع) به نمایش گذاشتند.
سه شنبه نیز آیین ویژه عزاداری با حضور هزاران نفر از مردم خداجوی اندیمشک در حسینیه ثارالله این شهر برگزار شد.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document