تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۸:۳۳

اندیمشک نوین: جلسه قرارگاه پدافند زیستی صبح امروز در ناحیه مقاومت اندیمشک با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیمشک […]

اندیمشک نوین: جلسه قرارگاه پدافند زیستی صبح امروز در ناحیه مقاومت اندیمشک با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیمشک برگزار شد.

به گزارش اندیمشک نوین، سرهنگ پاسدار احسان کریمپور در جلسه قرارگاه پدافند زیستی که در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک برگزار شد، بر لزوم مقابله همه جانبه با ویروس کرونا تاکید کرد.
وی در ادامه افزود: امروز باید همه در کنار هم و با همکاری و هماهنگی کامل در مقابل این ویروس منحوس ایستادگی کنیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک گفت: این قرارگاه به منظور بررسی، شناسایی و راهکارهایی در جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تشکیل شده است.
در این جلسه رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیمشک به ارائه توضیحاتی در خصوص بیماری کرونا پرداخت.


ويروس کرونا انساني موجب سرماخوردگي شده و در گاستروانتريت نوزادان دخالت دارند. ویروس کش خاصی براي عفونت هاي کرونا ويروس وجود ندارد. فیلم پیشرفت کرونا گویا این واقعیت است. دستورالعمل مراقبت بیمار مشکوک به کورونا ویروس جدید را وزارت بهداشت و درمان منتشر نموده است. يک کرونا ويرا باعث شيوع جهاني و سندروم تنفسي حاد بسيار سخت(SARS) در سال ۲۰۰۲ شد. کرونا ويروس هاي جانوري موجب بيماري در حيوانات اهلي مي شوند که از نظر اقتصادي اهميت دارند و در حيوانات پست باعث عفونت هاي پايدار در ميزبانهاي طبيعي خود مي گردند. چون کشت کرونا ويروس هاي انساني مشکل است ، به همين علت خصوصيات آنها به خوبي شناخته نشده است. به گزارش “ورزش سه” تعدادی ورزشکار نیز به این بیماری دچار شده بودند.دو گروه آنتي ژني از کرونا ويروس هاي انساني به نام نژاد ۲۲۹EوOC43 وجود دارند. کرونا ويروسي که در سال ۲۰۰۲ از مبتلا به سندروم حاد تنفسي (سارس) جدا شد ، در گروه ۲ به عنوانOC43 قرار دارد. کرونا ويروس هاي حيوانات اهلي و جوندگان در اين دو گروه قرار دارند. گروه متمايز آنتي ژني ديگري (سومين گروه) يافت شده است به نام ويروس برونشيت عفوني مرغ ها که به خوبي مورد بررسي قرار گرفته است . به نظر مي رسد که نا هم تيپي عمده آنتي ژني در بين نژادهاي يک گروه يعني نژاد ۲۲۹E وجود دارد. واکنش متقاطع بين برخي از نژادهاي انساني با بعضي از نژادهاي جانوري وجود دارد. بعضي از اين ويروس ها داراي هماگلوتينين مي باشند
در آزمایشگاه ویروس شناسی دکتر ناجی جهت تشخیص آن از تست سریع ویرال به روش مولکولار استفاده می شود. در آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری تست های تشخیص بیماریهای ویروسی با تعرفه دولتی انجام می شوند.زمان جوابدهی تستها از بیست و چهار ساعت لغایت هفتاد و دو ساعت می باشد. به منظور ارتقا سطح بهداشت جامعه طرح تحول سلامت به دستور رهبر عظیم الشأن ایران اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای به شخص رئیس جمهور ، مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست جناب آقای دکتر علی اکبر ولایتی و وزارت بهداشت و درمان ابلاغ گردید و در سراسر ایران راه اندازی گردید و در بیمارستان مسیح دانشوری که قطب علمی سل و بیماریهای ریوی در ایران می باشد نیز در حال اجرا است. به این منظور تستهای تشخیصی ویروس شناسی انواع ویروسهای بیماریزا با هزینه اندک و نرخ دولتی و در زمان جوابدهی سریع در آزمایش گاه ویروس شناسی دکتر ناجی انجام می شود. در آزمایشگاه ویروس شناسی پزشکی مسیح دانشوری بیماری آنفلوانزا به روش تست ویروسی مولکولار سه روزه و با تعرفه دولتی انجام می شود.در تست تشخیصی مربوط به نمونه های اورژانسی مانند نمونه مایع نخاع یاCSF زمان جوابدهی به کمتر از زمان بیست و چهار ساعت کاهش می یابد. دکتر سید علیرضا ناجی ریاست مرکزVRC را به عنوان قطب ویروس شناسی کشور و تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیvrc.sbmu در مرکز ـآموزشی پژوهشی درمانی سل و بیماریهای ریوی و با آدرس اینترنتیvrc.sbmu.ac.ir به عهده دارند

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document