تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۴:۱۷

اندیمشک نوین: رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک از تست پایش سلامت کارکنان نانوایی با استفاده از دستگاه تب‌سنج در اندیمشک خبر داد.

اندیمشک نوین: رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک از تست پایش سلامت کارکنان نانوایی با استفاده از دستگاه تب‌سنج در اندیمشک خبر داد.

به گزارش اندیمشک نوین، زهرا بهاروندی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در کنار نیروهای حوزه بهداشت آماده خدمت‌رسانی شبانه‌روزی برای مقابله با ویروس کووید ۱۹ هستند.
وی افزود: طرح‌های غربالگری جمعیت هلال احمر در ادارات، نهادها و روستاها با دو هدف «پایش سلامت» و «آگاه بخشی به جامعه» برای مقابله با مهار و سرکوب شیوع بیماری کرونا انجام می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک گفت: نانوایی‌ها یکی از مراکزی هستند که مردم به صورت روزانه با آنها سر و کار دارند و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا آموزش به نانوایان می‌تواند در پیشگیری از شیوع و مهار بیماری گامی ارزنده باشد.
وی افزود: یکی از دغدغه‌های مهم بی‌اطلاعی از آلودگی فردی است و اینکه هر فرد می‌تواند ناقل باشد؛ از این رو تصمیم بر این گرفته شد تا برای انجام تست پایش سلامت و آموزش نکات بهداشتی به کانون جمعیت هلال احمر دانشگاه پیام نور اندیمشک به نانوایی‌ها مراجعه کنند.
بهاروندی تصریح کرد: این طرح ابتکاری توسط کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور اندیمشک ارائه و اجرا شد.
وی گفت: ۹ نانوایی در مناطق مختلف اندیمشک با هدف پیشگیری از ابتلاء و انتقال ویروس کرونا در این طرح غربالگری و همچنین راه‌های مبارزه با کرونا ویروس ارائه و موارد لازم بیان شد.
بهاروندی عنوان کرد: تست پایش درجه تب، اهدای پکیج بهداشتی، آموزش نکات بهداشتی به کارکنان نانوایی و همچنین نصب پوستر آموزشی برای مشاهده عموم مردم و رعایت نکات بهداشتی از جمله کارهای انجام شده در این طرح است.
رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک گفت: پکیج‌های اهدا شده شامل ماسک، دستکش، الکل و چنگک مخصوص برای تحویل و دریافت پول به مشتریان بودند تا از تماس مستقیم دست با پول جلوگیری شود.
بهاروندی تصریح کرد: این طرح در مناطق کوی پلیس، ۴۵ متری، کوی شهدا، کوی رسالت و کوی فرهنگیان اجرا شد.
 همه مسیرهای دسترسی به تفرجگاه‌ها سدهای دز و کرخه، پارک هزار هکتاری و فدک با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کووید ۱۹ مسدود و با محدودیت‌هایی روبه‌رو است.
آزادراه پل زال و ورودی‌ها به شهر اندیمشک با محدودیت روبه‌رو است و به پلاک‌های غیربومی اندیمشک اجازه تردد داده نمی‌شود.
ضدعفونی معابر، محدودیت در هسته مرکزی شهر اندیمشک، کاهش تردد توسط شهروندان و تولید اقلام بهداشتی توسط تولیدی‌های پوشاک، مواکب نورالزهرا و بیت الزهرا و نیروهای مردمی و جهادی تلاش‌هایی است که در اندیمشک برای شکست کرونا ویروس در حال انجام است.
شهرستان اندیمشک با جمعیتی بیش از ۱۷۶ هزار نفر تاکنون ۴۱ مورد مبتلا به کووید ۱۹ شناسایی که با تلاش کادر بهداشت، تعدادی از آن‌ها بهبود یافته و ترخیص شدند.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document