• نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها

 • بایگانی

 • دسته‌ها

 • اطلاعات

 • تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۵:۰۲
  مشاور معاون وزیر بهداشت:

  اندیمشک نوین: مشاور و نماینده ویژه معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب چهار کشور گفت:برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا با آگاه سازی بیشتر باید سطح سواد سلامت مردم را بالا برد.

  اندیمشک نوین: مشاور و نماینده ویژه معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب چهار کشور گفت:برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا با آگاه سازی بیشتر باید سطح سواد سلامت مردم را بالا برد.

   

  به گزارش اندیمشک نوین به نقل از ایرنا، محمد اسماعیل مطلق شنبه شب در نشست ستاد کرونای اندیمشک در محل فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه مردم باید بدانند کرونا به این زودی از منازل و جامعه آنها بیرون نمی رود و باید به مدت ۲ سال با کرونا زندگی کنند افزود:مهم این است که مردم هشدارها را جدی بگیرند و ماسک زدن و شست و شوی مرتب دست را با دقت بیشتری انجام دهند.
  وی خاطر نشان کرد: در این راستا باید با اطلاع رسانی بیشتر مردم را نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی هوشیارتر کرد.

  مطلق همچنین گفت:در حالیکه در هر ۳۳ ثانیه یک نفر به کرونا مبتلا می شود و یک فرد مبتلا به کرونا در یکماه می تواند حدود ۴۵۰ نفر را آلوده کند رعایت دستور العمل های بهداشتی از سوی آحاد جامعه برای کنترل این بیماری ضروری است.

  رئیس مرکز بهداشت خوزستان نیز در این نشست گفت:اگر همه ما به وظایف خود به خوبی عمل کنیم بیماری های سخت تر از کرونا را هم شکست می دهیم.
  سیدمحمد علوی افزود:امثال بیماری کرونا ، بیماری های رفتاری هستند و تا مردم رفتار خود را مدیریت نکنند مهار اینگونه بیماری ها مشکل است.
  وی با بیان اینکه آموزش به مردم مهم و البته بر عهده بهداشت و درمان است گفت:نظارت بیشتر بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی اصناف ، مطب پزشکان و سایر اماکن پرتردد ضروری است.
  علوی اظهار داشت : فرهنگ استفاده از ماسک باید در جامعه نهادینه شود زیرا مهمترین راهکار برای مقابله با بیماری کرونا است.
  وی گفت : در راستای مبارزه با کرونا آموزش های خوبی ارایه شده است اما کافی نیست و باید این آموزش ها را در جامعه نهادینه کرد تا مردم نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی به باور قلبی برسند..
  فرماندار اندیمشک نیز رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم را بسیار مهم دانست و از مجالس عروسی و عزا به عنوان تهدید کننده جدی سلامت مردم در این ایام نام برد و گفت: در شهرستان اندیمشک با قاطعیت با برگزار کنندگان مراسم های عروسی و عزا برخورد می شود. در این راستا ۲ تالار پلمب شد.
  پیمان جهانگیری افزود: سلامت عموم مردم خط قرمز ما است و برای کنترل وضعیت موجود نیازمند حمایت و مشارکت حداکثری مردم در رعایت نکات بهداشتی و پروتکل ها هستیم.
  وی با بیان اینکه در ابتدای شیوع بیماری ، در شهرستان اقدام ها و محدودیت های موثری اجرا شد بیان کرد: در شرایط کنونی هم که به وضعیت قرمز رسیده ایم تدابیر سخت گیرانه ای در شهرستان اعمال شده و بازرسی ها برای رعایت اصول بهداشتی تشدید شده است.
  فرماندار اندیمشک گفت: اطلاع رسانی گسترده به مردم ضروری است و باید با آگاهی بخشی بیشتر به مردم ، آنها را نسبت به تبعات این بیماری آگاه کرد.
  دادستان عمومی و انقلاب اندیمشک هم گفت:برای مقابله با ویروس کرونا عزم جدی و تلاش مضاعف نیاز داریم.

  میثم سخنور افزود:کرونا با هیچکس تعارف ندارد و مدیران باید با قاطعیت به امور محوله در راستای مبارزه با کرونا عمل کنند.
  وی اظهار داشت:با برگزارکنندگان تجمع های پرخطر و مراسم های عروسی و عزا برخورد می شود.

  خوزستان حدود یکماه است در اوج شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

  اخبار ایران و جهان

  اخبار آبادان

  Untitled Document