• نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها

 • بایگانی

 • دسته‌ها

 • اطلاعات

 • تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۴۴

  اندیمشک نوین: مدیرکل بیمه سلامت خوزستان گفت: فرآیند توقف چاپ دفترچه‌های درمانی در دفاتر پیشخوان و حذف آن‌ها از اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

  به گزارش اندیمشک نوین به نقل از شبکه اطلاع رسانی رهیاب؛ علی خسروی مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به توقف چاپ دفترچه‌های درمانی در دفاتر پیشخوان و حذف آن‌ها از اردیبهشت ماه امسال اظهارداشت: از مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های سازمان در سال جدیدافزایش کیفیت خدمات درمانی و کاهش کاربرد دفترچه‌های بیمه است.

  وی با بیان اینکه حذف دفترچه موجب شفافیت در خدمات رسانی به بیمه شدگان، کاهش احتمال بروز خطا، کنترل تداخل دارویی و تسریع و تسهیل ارائه خدمات می‌شود، افزود: یکی از راه‌های برون رفت از مشکلات حوزه سلامت، الکترونیکی کردن خدمات بیمه سلامت و حذف کامل دفترچه‌های بیمه است.

  خسروی گفت: از این طریق می‌توان نظارت بیشتری بر کنترل خطا‌های پیش آمده داشت، ضمن اینکه سرعت خدمات به بیمه شدگان در سراسر استان با اجرای طرح کامل نسخه نویسی الکترونیک افزایش می‌یابد، به همین دلیل در نشست هماهنگی راه اندازی نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفترچه بیمه سلامت همگانی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بر ضرورت تصریح در اجرایی شدن این طرح تاکید شد.

  مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با بیان اینکه عملیاتی شدن سریع این طرح در استان به نفع مردم و نظام سلامت کشور است، ادامه داد: همکاری بین بخشی همکاران دانشگاهی و همه پزشکان طرف قرارداد بیمه سلامت، یاری رسان ما در پیشبرد توسعه نظام سلامت در کشور است.

  به گفته خسروی، در حال حاضر حدود ۱۰۰ درصد پزشکان طرف قرارداد بیمه سلامت خوزستان در طرح نسخه نویسی الکترونیک مشارکت می‌کنند.

  اخبار ایران و جهان

  اخبار آبادان

  Untitled Document