تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۶:۱۸
مدیر کل راه آهن جنوب:

اندیمشک نوین: مدیر کل راه آهن جنوب با اعلام پایان عملیات ترمیم مسیرهای ریلی اهواز- خرمشهر و اهواز – اندیمشک گفت: برای بررسی و آزمایش های پیش از بازگشایی مسیر ریلی مذکور ، قطارهای باری در این خطوط به حرکت در آمدند.

اندیمشک نوین: مدیر کل راه آهن جنوب با اعلام پایان عملیات ترمیم مسیرهای ریلی اهواز- خرمشهر و اهواز – اندیمشک گفت: برای بررسی و آزمایش های پیش از بازگشایی مسیر ریلی مذکور ، قطارهای باری در این خطوط به حرکت در آمدند.

 

به گزارش اندیمشک نوین، عبدالکریم درویش زاده با اشاره به اینکه حمل و نقل ریلی در مسیر اهواز- خرمشهر صبح روز یکشنبه به دلیل دبی آب خروجی به سمت ایستگاه های حمید و حسینه متوقف شد، گفت: با انجام عملیات ترمیم مسیر در کیلومتر ۸۷۱ این خط ریلی وارد مدار شد.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی ترمیم خط آهن با انحراف آب شروع شد.

*ترمیم مسیر ریلی اهواز- اندیمشک
این عضو شورای هماهنگی حمل و نقل استان در خصوص ترمیم مسیر ریلی اهواز – اندیمشک نیز گفت: این خط ریلی در ایستگاه نظامیه بر اثر سیلاب بسته شده بود.
به گفته وی ایستگاه نظامیه اولین ایستگاه راه آهن جنوب به سمت اندیمشک است.
درویش زاده به ترمیم خط ریلی بین ایستگاه های بامدژ به آهودشت اشاره کرد و گفت: در این مسیر نیز ۲ کیلومتر از خط در چند نقطه قطع شده بود که عملیات ترمیم آن به پایان رسید.

*تردد قطارهای باری در خطوط ریلی خوزستان
مدیرکل راه آهن جنوب با اشاره به اینکه تعمیرات لازم در خطوط ریلی استان به پایان رسیده است، گفت: برای انجام بررسی لازم تردد آزمایشی قطارهای باری در مسیرهای اعلام شده آغاز شده است.
وی زمان آغاز تردد قطارهای مسافری از این مسیر را ۲ روز آینده اعلام کرد و گفت: مسیر ریلی اهواز- بندر امام خمینی(ره) با وجود اینکه ۲ طرف این خط ریلی آب جمع شده است باز است و مشکلی برای تردد قطارهای باری در این مسیر به وجود نیامده است.
درویش زاده خاطرنشان کرد: طی چند روز گذشته کارگران راه آهن برای بازسازی این مسیرها شبانه روز تلاش کردند.
بنا به این گزارش در روزهای عادی علاوه بر قطار خرمشهر – تهران قطار محلی ریل باس خرمشهر – اهواز نیز روزانه از این مسیر تردد دارد.
بر اثر سیل کم سابقه در خوزستان مسیر ریلی جنوب در بلاک آهودشت به بامدژ از ساعت چهار روز پنجشنبه ۱۵ فروردین دچار شستگی زیرسازی شد و این مسیر ریلی تاکنون مسدود بود.
خطوط راه آهن جنوب ۶۹۹ کیلومتر طول دارد که ۲۶۴ کیلومتر خطوط فرعی، مانوری، صنعتی و تجاری دارد.

اخبار ایران و جهان

اخبار آبادان

Untitled Document