• نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها

 • بایگانی

 • دسته‌ها

 • اطلاعات

 • تاریخ : ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۴:۳۷

  اندیمشک نوین: امام جمعه موقت اهواز گفت:شهدای والامقام ما با اعتقاد به ولایت فقیه و ارزش‌های اسلام و انقلاب، قدم در مسیر سعادت و کمال نهادند و نامشان جاودانه شد.

  به گزارش اندیمشک نوین، حجت‌الاسلام میراحمدرضا حاجتی یکشنبه شب در آیین گرامیداشت پنجمین سالگرد شهادت شهید محمد کیهانی از شهدای مدافع حرم اندیمشک در گلزار شهدای این شهرستان بیان کرد: شهدای ما کسانی بودند که ولی فقیه را تنها نگذاشتند و خالصانه وارد میدان نبرد علیه باطل شدند.

  وی گفت: دستاوردهای بزرگ امروز ایران ما، نتیجه جانفشانی شهدای گرانقدر است که به جامعه اسلامی ما عزت و سربلندی دادند.
  وی افزود: حضرت آقا فرمودند ما درگیر یک جنگ نامتقارن هستیم، این موضوع چیزی است که خیلی ها آن را درک نکردند.
  حجت الاسلام حاجتی ادامه داد: دولت اعتدال در هشت سال در بعضی مراحل به اسلام، نظام و ایران ضربه زد از جمله شخص اول آن دولت که نخواستند بفهمند ما درگیر یک جنگ هستیم.
  وی بیان کرد: دشمن چیزهایی دارد که ما نداریم و چیزهایی که ما داریم دشمن ندارد و لذا ما در یک‌ جنگ نابرابر قرار داریم و باید هوشیار باشیم.

  وی با تاکید بر تکریم شهدا و پیروی از راه و هدف مقدس آنان افزود: مجلس شهید یعنی سنگر و شهید یعنی سنگربان، لذا برگزاری آیین‌های مربوط به شهدای عزیز، به ما قدرت و اراده ناشی از اقتدا به شهدا می‌دهد.
  امام جمعه موقت اهواز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام خمینی(ره) حجت خدا بود و آمده بود تا چشم ها را باز کند و امثال شهید کیهانی ها در این مسیر، با معرفت و ایمان به جایگاهی والا رسیدند.

  وی گفت: شهید کیهانی‌ها و همه شهدای بزرگ، چهره‌ها و راهشان مثل ستارگان، درخشان هستند و راه و هدف آنان همواره بزرگ و انسان ساز است.
  حجت الاسلام حاجتی افزود: عبودیت و بندگی شهدایی همچون شهید کیهانی سبب ماندگار شدن نامشان شده است.
  وی بیان کرد: رمز پیروزی فرزندان ایران اسلامی اعتقاد قلبی به ارزش‌ها و شهادت طلبی آنها در میدان‌های مختلف بوده است.

  به گفته وی تشریح اهداف شهدای والامقام برای الگوپذیری نسل‌های جدیدی ضروری است.

  در این آیین یاد و خاطره شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد کیهانی از شهدای مدافع حرم اندیمشک گرامی داشته شد و از خانواده معزز شهدای مدافع حرم این شهرستان تجلیل شد.

  شهید کیهانی که برای دفاع از حریم اهلبیت (ع) به سوریه اعزام شده بود، در سال ۱۳۹۵ در مبارزه با تروریست‌های داعش در شهر حلب سوریه به شهادت رسید.

  مردم اندیمشک علاوه بر تقدیم یکهزار شهید در دوران دفاع مقدس، هشت شهید مدافع حرم نیز تقدیم کرده‌اند.

  منبع: ایرنا

  اخبار ایران و جهان

  اخبار آبادان

  Untitled Document