• نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها

 • بایگانی

 • دسته‌ها

 • اطلاعات

 • تاریخ : ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۴:۴۲

  اندیمشک نوین: معاون محیط زیست استان خوزستان گفت: طی بازدید و بررسی‌های انجام شده مشخص شد، کارگاه‌های غیرمجاز تولید زغال در شهرک صنعتی اندیمشک احداث شده‌اند.

  به گزارش اندیمشک نوین به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، هفته گذشته گزارشی با عنوان “ضرورت بررسی تخلف احداث کارگاه‌های تولید زغال در شهرک صنعتی اندیمشک” در خبرگزاری فارس منتشر شد.

  در گزارش منتشر شده بیان شده بود که با توجه به اینکه شهرک‌های صنعتی اندیمشک در حریم شهر واقع شده‌اند ففط کارگاه‌های تا رده سه اجازه فعالیت دارند و کارگاه تولید زغال جز بده چهار محسوب شده اما با این حال بدون توجه به خطرات آن، این کارگاه‌ها در شهرک صنعتی اندیمشک مشغول فعالیت هستند و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد.

  فرهاد قلی نژاد معاون محیط زیست استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: طی بازدید و بررسی‌های انجام شده، محرز شد که کارگاه‌های غیرمجاز تولید زغال در شهرک‌ صنعتی اندیمشک استقرار یافته‌اند. این کارگاه‌ها هیچگونه مجوزی از سوی محیط زیست ندارند.

  وی افزود: این کارگاه‌ها در حال حاضر با مجوز فعالیتی دیگر مشغول به تولید زغال هستند و فعالیت‌شان به دلیل ایجاد آلودگی، غیرمجاز است.

  معاون محیط زیست استان خوزستان با بیان اینکه مدیر شهرک‌ صنعتی اندیمشک از محیط زیست هیچگونه استعلامی نگرفته است، گفت: طبق قانون، قبل از استقرار و آغاز فعالیت کارگاه‌های تولید زغال، باید از محیط زیست استعلام لازم گرفته می‌شد تا غیرمجاز بودن فعالیت این کارگاه‌ها اعلام می‌گردید.

  قلی‌نژاد در خصوص خسارت صاحبان کارگاه‌های تولید زغال بعد از جمع آوری این کارگاه‌ها گفت: صاحبان کارگاه‌ها اطلاع دارند که نباید بدون مجوز اقدام به آغاز فعالیت می‌کردند اما  این موضوع قابل پیگیری اداری است و صاحبان این کارگاه‌ها می توانند شکایت خود را مطرح کنند.

  به گزارش خبرگزاری فارس، حال باید مشخص شود دقیقا چه کسی در این موضوع کوتاهی کرده  است، صاحبان کارگاه‌های غیرمجاز تولید زغال یا رئیس شهرک صنعتی اندیمشک؟ آیا صاحبان کارگاه های تولید زغال از این تخلف اطلاع نداشته‌اند و اکنون متحمل خسارت می‌شوند؟

  در این زمینه ابهاماتی از جمله اطلاع داشتن یا نداشتن مدیر شهرک صنعتی و نبود نظارت بر فعالیت کارگاه‌ها در این شهرک وجود دارد که متاسفانه مدیر شهرک صنعتی اندیمشک حاضر به پاسخگویی و شفاف سازی مسئله نشد.

  اخبار ایران و جهان

  اخبار آبادان

  Untitled Document