• نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها

 • بایگانی

 • دسته‌ها

 • اطلاعات

 • تاریخ : ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۱:۲۵

  اندیمشک نوین: مدیر دفتر طرح‌های آبرسانی شمال شرق در سازمان آب و برق خوزستان گفت: مشکل تنش آبی در اندیمشک با صرف ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برطرف شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان به نقل از ایرنا، کامران زندوکیلی درخصوص رفع مشکل تنش آبی در اندیمشک افزود: آب مورد نیاز شهرستان اندیمشک طی سال‌های گذشته از طریق آب‌های زیرزمینی تامین می‌شد که به دلیل کاهش کیفیت آب‌های زیرزمینی به ویژه در اندیمشک و کاهش دبی، طرح اضطراری برای اندیمشک تعریف شد.

  وی ادامه داد: قرار شد در این طرح ۴۰۰ لیتر آب از منابع آب‌های سطحی برای کاهش تنش و رفع کمبود آب در شهرستان اندیمشک تامین شود لذا سازمان آب و برق خوزستان اقداماتی در راستای رفع این مشکل و اجرای طرح جامع انجام داد.
  مدیر دفتر طرح های آبرسانی شمال شرق در سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه سازمان آب و برق خوزستان رفع این مشکل را در دستور کار قرار داده و مطالعات لازم انجام شده است، گفت: سازمان آب و برق خوزستان اقداماتی در این خصوص انجام داد تا علاوه بر رفع این مشکل، طرح جامع شامل احداث سازه آبگیر و نصب سه پمپ با ظرفیت ۲۰۰ لیتر بر ثانیه اجرا شود.
  وی اظهارکرد: چند قرارداد برای احداث سازه آبگیر، تامین سه دستگاه پمپ، ساختمان‌های اداری، تابلو، خط انتقال برق و فیلتراسیون بسته شد که اکنون تکمیل و آماده بهره برداری است.
  زندوکیلی افزود: هزینه این اقدامات ۲هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است.

  گفتنی است بیش از یک هزار و ۷۰۰ روستای خوزستان از ابتدای دولت مردمی سیزدهم تاکنون از نعمت آب آشامیدنی پایدار و باکیفیت برخوردار شده‌اند.

  اخبار ایران و جهان

  اخبار آبادان

  Untitled Document