• نوشته‌های تازه

 • آخرین دیدگاه‌ها

 • بایگانی

 • دسته‌ها

 • اطلاعات

 • تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۸:۵۱

  اندیمشک نوین: با تدوام آتش سوزی در عراق، شب گذشته این دود غلیظ به آسمان اهواز و دیگر شهرها نیز رسید و باتوجه به روشن بودن کولرها، این دود وارد منازل مردم شده است.

  اندیمشک نوین: با تدوام آتش سوزی در عراق، شب گذشته این دود غلیظ به آسمان اهواز و دیگر شهرها نیز رسید و باتوجه به روشن بودن کولرها، این دود وارد منازل مردم شده است.

   

   

   

  به گزارش رهیاب ؛ چند روزی است که آسمان برخی شهرهای مرزی استان خوزستان از جمله سوسنگرد و هویزه را دود غلیظی فرا می گیرد.
  مسئولان محلی منشاء این دود را آتش گرفتن نیزارهای خشک تلاب هورالعظیم عنوان کرده اند که در بخش خشک داخل خاک عراق رخ داده است.
  با تدوام آتش سوزی در عراق، شب گذشته این دود غلیظ به آسمان اهواز و دیگر شهرها نیز رسید و باتوجه به روشن بودن کولرها، این دود وارد منازل مردم شده است.
  فرماندار هویزه با اشاره به انتشار دود در آسمان برخی شهرهای خوزستان گفت: آتش‌سوزی که در بخش عراقی تالاب هورالعظیم از یک هفته پیش آغاز شده تاکنون ادامه دارد و دودی که در برخی شهرهای خوزستان منتشر شده ناشی از این آتش‌سوزی است.
  ثبوتی افزود: همچنین در این مدت  ۲۰۰ الی ۳۰۰ هکتار از تالاب هورالعظیم در بخش ایرانی دچار حریق شده است اما به دلیل اینکه در این مناطق از تالاب آب وجود دارد، آتش به سرعت خاموش شده است.
  مکاتبه فوری با عراقی ها
  مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: جهت پیگیری وضعیت آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم در بخش عراقی امروز با حضور نمایندگی وزارت امور خارجه در خوزستان و سرکنسول امور خارجه خوزستان، نشستی با سرکنسول بصره در آبادان برگزار خواهد شد.
  حاجی زاده افزود: در پی انتشار دود آتش‌سوزی هورالعظبم در شهرهای خوزستان مکاتبه فوری با نمایندگی وزارت امور خارجه در استان خوزستان جهت هماهنگی با کشور عراق به منظور ارسال تجهیزات و بالگرد اطفای حریق انجام شد.

  اخبار ایران و جهان

  اخبار آبادان

  Untitled Document